وبلاگ

نحوه تولید کمک فنر خودرو

نحوه تولید کمک فنر خودرو

صنعت تولید قطعات خودرو و تعمیرات اجزای مختلف آن، یکی از حوزه‌های حیاتی کشور محسوب می‌شود. در بخش تولید اتاق خودرو، برای تحمل وزن بالای این قسمت، از فنرهای ویژه‌ای استفاده می‌شود که به ساختار این بخش افزوده می‌شوند.
کاربرد فنر در صنایع مختلف

کاربرد فنر در صنایع مختلف

در صنایع مختلف، استفاده از فنرها به عنوان یک عنصر کلیدی برای انتقال نیرو، تعادل، و جذب انرژی استفاده می‌شود. فنرها به دلیل ویژگی‌های خاص خود، در بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی، الکترونیک، لوازم خانگی، و غیره استفاده می‌شوند...
معرفی بهترین برندهای کمک فنر پراید

معرفی بهترین برندهای کمک فنر پراید

کمک فنر در واقع یک قطعه‌ی مهم در سیستم تعلیق خودرو است که برای کاهش لرزش‌ها و ضربات ناشی از عبور خودرو از سطوح ناهموار و پستی‌ها به کار می‌رود. با هر بار عبور از چنین سطوحی، فشار به فنر‌ها وارد شده و آن‌ها را فشرده می‌کند. سپس با استفاده از گاز یا مایع، فنرها به حالت اولیه خود باز می‌گردند و لرزش‌ها و ضربات کمتری به کابین و راننده منتقل می‌شود. اگر کمک فنر در سیستم تعلیق خودرو حضور نداشته باشد، تمام ضربات و لرزش‌ها به صورت مستقیم به شاسی و بدنه‌ی خودرو منتقل می‌شدند که باعث افزایش استهلاک و خرابی قطعات وسیله‌ی نقلیه می‌شد
معرفی قطعات جانبی کمک فنر و کمک های خودرو

معرفی قطعات جانبی کمک فنر و کمک های خودرو

وظیفه اصلی کمک فنر در خودروها، به حداقل رساندن میزان ارتعاشات ایجاد شده از حرکت خودرو در سطوح ناهموار می باشد و از ضربات وارد شده و همچنین لرزش متعدد در خودرو جلوگیری خواهد کرد. در این مقاله می خواهیم شما را با عملکرد کمک فنرها، انواع آن و همچنین قطعات جانبی کمک فنر ها آشنا کنیم.
انواع فنر خودرو

انواع فنر خودرو

اغلب سیستم‌های تعلیق شامل اجزایی می باشند که محوری‌ترین نقش را در آنها خواهند داشت. یکی از این اجزا فنر خودرو از قبیل فنر خودور 206 و فنر پراید  می باشد. اکنون می‌خواهیم در مورد فنرها اطلاعات بیشتری در اختیارتون بگذاریم تا با کارایی آن‌ها در سیستم تعلیق آشنا شوید و دریابید که کدام بخش از وظایف سیستم تعلیق نقش مهم‌تری را خواهد داشت.
تفاوت کمک فنرهای بادی و روغنی و تخته ای در انواع خودروها

تفاوت کمک فنرهای بادی و روغنی و تخته ای در انواع خودروها

کمک فنر یکی از قطعات حساس و مهم در خودرو به حساب می آید که برای جلوگیری از ورود هر نوع ضربه به درون خودرو و همچنین سرنشینان طراحی شده است.کمک فنرها در انواع گوناگونی تولید می شوند (Types of shick absorbers)، از قبیل گازی، روغنی، گازی-روغنی، اهرمی، تلسکوپی و … که در ادامه به بررسی مختصر تفاوت کمک فنرها می پردازیم.
تفاوت فنر لول اسپرت با فنر لول فابریکی در انواع خودروها

تفاوت فنر لول اسپرت با فنر لول فابریکی در انواع خودروها

حتما برای شما هم پیش آمده با خودرویی برخورد داشتید که ارتفاع کمتری نسبت به سایر خودرو ها داشته باشد و ظاهر اسپرت آن برایتان جذاب بنظر برسد، تفاوت فنر لول اسپرت  با بقیه فنرها در این است که به راحتی این امکان را برای شما بوجود می آورد که ارتفاع خودرو خود را انتخاب نمایید.
تشخیص خراب بودن کمک فنر خودرو

تشخیص خراب بودن کمک فنر خودرو

یکی از اساسی ترین تاثیراتی که خرابی کمک فنر خودرو می تواند بر یک خودرو داشته باشد کاهش کیفیت سواری خواهد بود و در صورت عدم توجه به این مورد احتمال دارد ایراداتی حتی در سایر بخش های خودرو نظیر شاسی نیز ایجاد شود.کمک فنرها ارتباط بسیار مهمی با ایمنی خودروها خواهند داشت و در صورت بروز ایراد در این بخش و حاد شدن آن احتمال دارد، مواردی نظیر عدم پایداری و یا حتی چپ شدن خودرو نیز اتفاق بیافتد. در این نوشتار به مهم ترین نشانه های خرابی کمک فنرها خواهیم پرداخت.
درباره‌ی نویسنده
شرکت عدالت فنر تولید کننده و تامین کننده انواع فنر های خودرو و کمک فنر های خودرو در زمینه خودرو های سواری از جمله محصولات شرکت های : ایران خودرو ،سایپا ، پارس خودرو و...میباشد .همچنین با تولیدات انبوه و با کیفیت در دیگر فنر ها  مانند : فنر تفنگ نیز تولید میکند . عدالت فنر نیز  سابقه درخشان و بی نظیری در ارائه محصولات خود به مشتریان عزیز را داراست.
اطلاعات بیشتر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...